Deye Smart Wallbox | AC-Charger | SUN-EVSE11K01-EU-AC
Preț
Preț obișnuit
Preț redus
Preț obișnuit
Disponibilitate Stoc epuizat
Politica de returnare de 14 zile
TVA inclus
Garanție 5 ani
⚠️ IMPORTANT: Modelele 11kW si 22kW au puteri de iesire si cerinte de instalare diferite; verificati instalatia electrica a locuintei pentru a va asigura ca alegeti versiunea corecta.
Putere de iesire - 11kW (trifazat)@16A — 3L+N+PE
Functii de siguranta - OVP, UVP, OLP, SCP, Earth-fault, Surge Type II
Comunicatie LoRa (cu Deye Smart Transmitter) / Wi-Fi / BLE
Control usor si setari smart mode prin Deye Cloud APP
Accesorii LoRa: obțineți SUN-SMART-TX01 pentru integrarea încărcării solare fără fir
Caracteristici cheie
Încărcare completă în 6 ore — gata pentru drumul de mâine
Conectează-te înainte de culcare — doar 6 ore de la gol la plin cu o putere trifazată de 11 kW. Este ca și cum ai adăuga 75 km de autonomie în fiecare oră. Spune-ți adio anxietății și stațiilor publice scumpe de încărcare. Pur și simplu setează-ți programul de încărcare, dormi liniștit și trezește-te în fiecare dimineață cu o baterie 100%, gata să cucerească ziua.
11 kWPutere maximă de ieșire
16ACurent trifazat
~6hÎncărcare completă (60 kWh)
Energie gratuită de pe acoperișul dvs. — Încărcați-vă cu lumina soarelui
2Moduri de operare
LoRaProtocol fără fir
WiFiControl autonom
Setează-l și uită-l — Programează încărcarea de pe telefon
4Programarea sloturilor
3Metode de control
24/7Monitorizare de la distanță
Construit pentru orice vreme - ploaie, zăpadă sau căldură arzătoare
IP66Evaluare de protecție
-40°CTemperatura min
+55°CTemperatura maximă
Funcționează cu fiecare marcă de vehicule electrice din Europa
Tip 2Conector standard
IEC 62196Certificare
Toate vehiculele electriceBranduri europene
FeatureModel curent
SUN-EVSE11K01-EU-AC
SUN-EVSE22K01-EU-AC
Putere max. de ieșire (trifazată)11kW 22kW
Putere max. de ieșire (monofazată)/ 7kW
Curent nominal16A 32A
Tensiune nominală230V x 3 (400V) 230V x 3 (400V) / 230V
Mod de conectare3L+N+PE 3L+N+PE / L+N+PE
Tip conectorIEC 62196 Type 2 IEC 62196 Type 2
Lungime cablu5m 5m
ComunicațiiLoRa / Wi-Fi / BLE LoRa / Wi-Fi / BLE
Suport protocolOCPP 1.6, Modbus TCP OCPP 1.6, Modbus TCP
Grad de protecție IPIP66 IP66
Temperatură de funcționare-40°C to +55°C -40°C to +55°C
Metodă de instalareMontaj pe perete sau pe podea Montaj pe perete sau pe podea
Moduri de încărcare
Plug & Play — Încărcare instantanee cu putere completă
Pur și simplu conectați și începeți să încărcați imediat la puterea maximă. Nu este nevoie de configurare — Smart Wallbox detectează automat vehiculul electric și furnizează până la 11 kW. Curent reglabil de la 6A la 16A prin aplicația Deye Cloud pentru gestionarea flexibilă a energiei.
Toate modurile acceptă curent reglabil (6A–16A) și sunt configurabile prin aplicația Deye Cloud.
Soluție de management fără fir Deye
Deblocați-vă viitorul solar inteligent
Accesați wireless. Sincronizează-ți ecosistemul solar. Maximizați-vă surplusul de energie.
Specificatii tehnice
Incarcare AC trifazata 11kW cu conector IEC 62196 Type 2 (Mennekes), compatibil cu toate EV-urile europene.
Tensiune nominala (3 faze)
230V x 3 (400V)
Tensiune nominala (1 faza)
230V
Curent nominal
16A
Putere max. de iesire (3 faze)
11kW
Mod de conectare (3 faze)
3L+N+PE
Mod de conectare (1 faza)
L+N+PE
Frecventa de intrare
50/60Hz
Tip conector
IEC 62196 Type 2 (Mennekes)
Lungime cablu
5m
Mod 1
Plug and Play (incarcare imediata)
Mod 2
Timp de incarcare (programat, 4 intervale de timp configurabile)
Mod 3
Doar energie solara (surplus PV)
Declansator prioritate solara
Battery SOC > 95%
Frecventa LoRa
863-870 MHz
Raza LoRa
Pana la 200m
Antena LoRa
Interna, castig 0.56 dBi
Frecventa Wi-Fi
2412-2472 MHz (2.4 GHz)
Putere TX Wi-Fi
18.38 dBm
Frecventa Bluetooth (BLE)
2402-2480 MHz
Putere TX BLE
8.39 dBm
Suport protocoale
OCPP 1.6, Modbus TCP
Protectie la supratensiune (OVP)
Da
Protectie la subtensiune (UVP)
Da
Protectie la suprasarcina (OLP)
Protectie la scurtcircuit (SCP)
Protectie la supratemperatura
Protectie la temperatura scazuta
Protectie defect de pamant
Protectie curent de scurgere DC
6mA threshold
Protectie la supratensiuni
Type II
Rating IP
IP66
Temperatura de functionare
-40°C ~ +55°C
Umiditate permisa
5% ~ 95% (fara condens)